Porady

Gniazdo gołębi na balkonie - co dalej?

Gołębie na balkonie mogą przysporzyć wielu problemów ich posiadaczom. Przede wszystkim okropnie zanieczyszczają odchodami powierzchnię balkonu, ale to nie wszystko, ponieważ mogą również przenosić groźne dla człowieka choroby. Co zrobić, gdy zauważymy gniazdo gołębi na balkonie?

Dodano: 2020-08-20 czytaj więcej

Jak zabezpieczyć balkon? Najlepsze możliwości

Gołębie potrafią przysporzyć wiele problemów. Często pojawiają się na balkonach i parapetach, a pozbycie się ich jest trudne. Dlaczego warto zabezpieczyć balkon przed gołębiamijak zabezpieczyć balkon przed gołębiami i innym ptakami, by było to skuteczne?

Dodano: 2020-08-20 czytaj więcej

Gdzie wyrzucić? Poznaj odpowiedzi na pytania dotyczące utylizacji odpadów

Coraz lepiej radzimy sobie z podziałem odpadów na szkło, plastik, papier i odpady organiczne. W gospodarstwie domowym generowane są jednak również odpady, które ciężko sklasyfikować oraz takie, których nie wolno wyrzucać do standardowych kontenerów na śmieci. Podpowiadamy, gdzie wyrzucić odpady problematyczne.

Dodano: 2020-08-19 czytaj więcej

Jak odstraszyć gołębie z balkonu? Najskuteczniejsze metody

Gołębie zaliczane są do najbardziej uciążliwych gatunków ptaków, jakie spotkać można w bezpośrednim sąsiedztwie człowieka. Gołębie na balkonie mogą stać się zmorą właścicieli mieszkań, a konsekwencje ich obecności mogą być poważne. Jak odstraszyć gołębie z balkonu?

Dodano: 2020-08-20 czytaj więcej

Odpady niebezpieczne - dowiedz się, jak ich pozbyć

Wbrew pozorom nie tylko zakłady przemysłowe generują odpady niebezpieczne. Człowiek, w swoim gospodarstwie domowym, również wytwarza odpady, które wymagają szczególnego postępowania i nie mogą być wyrzucane do standardowych kontenerów na śmieci. Jeśli zastanawiasz się, co to są odpady niebezpieczne i jak z nimi postępować, a ponadto chcesz wiedzieć, jak pozbyć się odpadów niebezpiecznych, by zrobić to legalnie, zachęcamy do lektury.

Dodano: 2020-08-19 czytaj więcej

Jak odstraszyć szerszenie na działce?

Szerszeń to gatunek owada z rodziny osowatych, który bardzo często pojawia na działkach. Szerszenie na działce mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka oraz zwierząt domowych. Ugryzienie szerszenia jest wyjątkowo niebezpieczne zwłaszcza dla tych osób, które są uczulone na jego jad – o takim uczuleniu często nie wiemy. Jak odstraszyć szerszenie na działce?

Dodano: 2020-08-20 czytaj więcej

Utylizacja padłych zwierząt gospodarskich – najważniejsze informacje

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wszystkie padłe zwierzęta, niezależnie od przyczyny śmierci, należy poddać utylizacji. Utylizacja padłych zwierząt gospodarskich to działania, które wiążą się przede wszystkim z bezpieczeństwem epidemiologicznym i troską o środowisko. Na czym polega utylizacja zwierząt gospodarskich i dlaczego należy utylizować padłe zwierzęta gospodarskie?

Dodano: 2020-08-19 czytaj więcej

Gniazdo szerszeni - sprawdź, co zrobić

Szerszeń jest dość często spotykanym i szczególnie znienawidzonym gatunkiem owada. Nierzadko zdarza się, że gniazdo szerszeni zakładane jest w pobliżu obszarów, które zamieszkiwane są przez ludzi, co może być bardzo niebezpieczne dla ich zdrowia lub nawet życia. Jak wygląda gniazdo szerszenijak pozbyć się gniazda szerszeni, gdy już znalazło się w okolicy posesji lub ogrodu?

Dodano: 2020-08-20 czytaj więcej

Dowiedz się, dlaczego powinieneś wybrać fachową pomoc

W myśl obowiązujących przepisów, istnieje całkowity zakaz grzebania padłych zwierząt – zarówno domowych, jak i gospodarskich. Utylizacja zwierząt jest obowiązkiem każdego hodowcy, jednak w Polsce zaledwie niewielki odsetek zwierząt jest utylizowany. Dlaczego warto skorzystać z fachowej pomocy?

Dodano: 2020-08-19 czytaj więcej

Odkomarzanie - dlaczego warto zamówić fachowca?

Czy warto przeprowadzić odkomarzanie? Na to pytanie odpowiedzi szukają zarówno osoby indywidualne, jak również Ci, którzy zarządzają większym terenem, na którym często pojawia się problem z komarami. Podpowiadamy, dlaczego warto zamówić specjalistę, który wykona odkomarzanie.

Dodano: 2020-08-20 czytaj więcej
Szukasz rzetelnego
fachowca? Zadzwoń do nas! Poniedziałek - Piątek 7.00 - 21.00
Sobota 8.00 - 16.00
732 080 345 Zamów serwis przez formularz
24/7

Dzwoniąc pod podany wyżej numer lub klikając przycisk Wyślij akceptuję Regulamin Serwisu Pracoludek i przyjmuję do wiadomości, że firma Lindeman Sp. z o.o., ul. Grudziądzka 132, 87-100 Toruń, NIP: 9562357373, REGON: 385047262, KRS: 0000818345 przetwarza moje dane osobowe zgodnie z Polityką Prywatności. Rozwiń więcej...

Przyjmuję również do wiadomości, że firma Lindeman Sp. z o.o., ul. Grudziądzka 132, 87-100 Toruń, NIP: 9562357373, REGON: 385047262, KRS: 0000818345 używa rozwiązań informatycznych do zanonimizowanej analizy zachowań użytkowników Serwisu Naprawek przy wykorzystaniu narzędzi firmy Google, w celu optymalizacji i rozwoju Serwisu.

Zadzwoń